Наукова бібліотека ХНПУ імені Г.С.Сковороди

До уваги науковців університету! Web of Science українською від Clarivate Analytics

Всі заходи безкоштовні, на платформі WEBEX*, за умови прослуховування 90 % основного часу вебінару надсилається сертифікат учасника протягом трьох робочих днів на вказану при підключенні електронну адресу. Реєстрацію відкрито за відповідними посиланнями.

 11 листопада 2021  16:15–17:15

Тема:

Відкрита наука України крізь призму Web of Science

Тези:

Темою цьогорічного тижня відкритого доступу, що пройшов 25-31 жовтня 2021 була "It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity". На вебінарі розберемо що таке відкритий доступ, відкрита наука, які види є, які складнощі можуть виникати у вчених і організацій в зв'язку з імплементацією плану S, як змінилася вартість публікацій. На прикладі робіт українських науковців і сусідніх країн за даними бази Web of Science Core Collection і аналітичної система InCites оцінемо як впливає відкритість публікацій на подальшу цитованість робіт і чи дійсно ми маємо рівні можливості завдяки відкритому доступу. Де знайти видання відкритого доступу і ті де публікація безкоштовна. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:  https://bit.ly/35u3DGW

9 грудня 2021  16:15–17:15

Тема: 

Web of Science Core Collection – звіт за 2021

Тези: 

Новий інтерфейс Web of Science Core Collection, з’явився наприкінці 2020 року і співіснував з класичним. Навесні новий інтерфейс став основною версією, що відкривається за замовчуванням, поступово всі функції, наявні у класичному інтерфейсі стали доступні у новому і запрацювали додаткові. На вебінарі розглянемо всі оновлення, що відбулися протягом 2021 року. Застосуємо старі та нові можливості для пошуку, збереження аналізу наукової інформації. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстраціяhttps://bit.ly/38v8WrB

* WEBEX вже не підтримує операційну систему ХР та нижче

Ютьюб канал з записами вебінарів 

Сайт вебінарів


ДЯКУЄМО УПРАВЛІННЮ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ОТРИМАНЕ ВИДАННЯ!

До фонду Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди надійшло навчально-методичне видання:

Абетка для директора : рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти / М. В. Бобровський, С. І. Горбачов, О. О. Заплотинська, О. О. Ліннік ; Держ. служба якості освіти. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Київ : Держ. служба якості освіти, 2021. – 350 с. ; табл.

Методичні рекомендації розроблені для допомоги закладу загальної середньої освіти у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. В даному видані враховані зміни в освітньому законодавстві, що відбулися після ухваленого закону «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році. Рекомендації ґрунтуються на запропонованих для інституційного аудиту вимогах та критеріях для оцінювання якості освітньої діяльності, управлінських процесів у закладі та охоплюють освітнє середовище, управлінські процеси, якість педагогічної діяльності, систему оцінювання навчальних досягнень учнів.

Дане видання є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади. Буде корисним науково-педагогічним працівникам, викладачам та студентам університету.


До уваги науковців університету! Нові вебінари від Clarivate Analytics!

Літо, інколи спека, інколи відпустки але  Clarivate Analytics   не припиняє вебінари, оскільки саме час почати підготовку до осінніх звітів і перевірити чи вся інформація про ваші здобутки вірно відображається у авторських профілях. І познайомитися з новим інтерфейсом і новими даним в аналітичній надбудові Journal Citation Reports, який оновився 30 червня і приніс не лише рекордний показник імпакт фактору але і нову метрику для всіх видань в тч тих що індексуються у AHCI та ESCI.

Вебінари безкоштовні, пройдуть на платформі WEBEX, кожний у двох повторах, обирайте зручний час, переходьте за відповдним посиланням та реєструйтеся (необхідно натиснути на слово Register і заповнити анкету. За добу і за годину до початку отримуєте лист нагадування.

6 липня 2021

Тема: Авторські ідентифікатори: Publons|ResearcherIDORCID та інші

Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники, що застосовуються для оцінки наукового доробку автора зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення наповнення, застосування Publons|ResearcherID,  ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:
10:15–11:15 https://bit.ly/2TbDWrK
16:15–17:15 https://bit.ly/3qzsumi

8 липня 2021
Тема: Оновлений Journal Citation Reports.

Тези: 30 червня 2021 анонсовано вихід нового Journal Citation Reports: аналітичного інструменту на основі даних Web of Science Core Collection в якому можна детально проаналізувати видання для яких розраховується імпакт фактор Journal Impact Factor (JIF). На вебінарі розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховуєтьcя імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися езкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:

10:15–11:15 https://bit.ly/3x1rwl5
16:15–17:15 https://bit.ly/35qVseq

Наукова бібліотека інформує!

За передплатою Міністерства освіти і науки України, що діє з 1 січня 2021 р. до 31 грудня 2021р., Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди надано доступ до ScienceDirect .

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. До бази даних входить 16 млн. публікацій, 39 000  книг (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.), 2500  журналів.

На платформі ScienceDirect представлені: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.

Понад 1,2 мільйона статей на ScienceDirect мають відкритий доступ.

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML).

Реєстрація та доступ здійснюються в локальній мережі університету за посиланням: ScienceDirect: https://www.sciencedirect.com/


До уваги науковців університету!

Web of Science українською від Clarivate Analytics

31 травня добігає термін національної передплати на Web of Science

Проте з 11 травня пройде серія вебінарів у Webex у двох повторах 10:15 та 16:15. Реєстрація на кожний окремо, за окремим посиланням, після переходу натисніть на кнопку Register та заповніть анкету. Операційна система ХР на старі версії браузера не дозволять взяти участь у вебінарі. Перевірте відповідність техніки заздалегідь. Сертифікати учасника надсилаються тим хто прослухав від 90% часу вебінару протягом 3 робочих днів.

Також, враховуючи прохання слухачів щодня о 13:13-14:14 буде трансляція відповідного вебінару у ютьюб

 https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg 

форма для отримання презентацій

 https://forms.gle/DCBKw5qPsEaqKcVK7

11 травня

Тема: Нові можливості нового інтерфейсу Web of Science Core Collection

Тези: На онлайн демонстрації знайдемо документи за певною темою, використаємо символи скорочення та заміни і оператори пошуку, відредагуємо запит, проаналізуємо отримані джерела: де надруковано, які установи більш впливові, збережемо результати в тому числі обирані для публікацій видання, збережемо історію пошуку та налаштуємо повідомлення про появу нових документів за темою або цитувань робіт. Формування списку відмічених публікацій. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:
10:15  https://bit.ly/2S5f0Bv

12 травня

Тема: Оцінка публікаційної активності організації за допомогою WoS та InCites

Тези: Коли, навіщо і кому необхідно оцінювати публікаційну діяльність організації? Як створити і експортувати в певному форматі список публікацій організації на певні роки. Які роботи (не) можуть потрапити в профіль організації? Як його створити і підтримувати в актуальному стані? Які показники можна подивитися? Як знайти найбільш оптимальні організації партнери для виконання проекту по своїй темі. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:

13 травня

Тема: Пристатейна література: доступні скарби Web of Science

Тези: На платформі Web of Science проіндексовано понад 1,9 млрд посилань пристатейної літератури. Аналіз цих даних дозволяє подивитися: де, коли, ким цитувалися ваші роботи, що опубліковані у виданнях які проіндексовані або не проіндексовані у Web of Science. Дізнатися як певна робота вплинула на розвиток наукового напрямку. Переглянути як цитується ваше видання у журналах що індексуються у Web of Science Core Collection. На вебінарі попрацюємо зі звітами по цитуванню та пов’язаними записами, та налаштуємо повідомлення про цитування. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:
10:15 https://bit.ly/2PuNLiU

14 травня

Тема: Підбір видання для публікації
Тези: Вебінар у формі відповіді на часті запитання: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:
10:15 https://bit.ly/3xrnRgX

До уваги науковців!

Харківському національному педагогічному університету імені Г.С. Сковороди надано тестовий доступ до антиплагіатного сервісу StrikePlagiarism.com компанії Plagiat.pl.

Метою сервісу є запобігання порушенням авторських прав та незаконному використанню чужої інтелектуальної власності; створення антиплагіатної мережі, що охоплюватиме весь світ, щоб захищати роботи дослідників і студентів; співпраця із закладами вищої освіти, державними органами та видавництвами; підтримка приватних осіб, які хочуть захистити свою інтелектуальну власність від плагіату.

Антиплагіатна інтернет-система StrikePlagiarism.com автоматично перевіряє оригінальність тексту. Система має простий і зручний для користування інтерфейс. Документи можна завантажувати у форматах DOC, ODT, TXT, PDF, відсутні обмеження на обсяг документа. Текст порівнюється з інтернет-ресурсами та базою даних системи, зібраної в співпраці з університетами-партнерами компанії за останні 30 років. 

Запрошуємо вас скористатися наданою можливістю перевірки на виявлення збігів / ідентичності / подібності в текстах засобами сервісу перевірки на плагіат StrikePlagiarism.com.

Матеріали для перевірки надсилати на адресу: naukova_biblioteka@hnpu.edu.ua


До уваги науковців університету!

Реєстрацію відкрито. Перейдіть за посиланням. Натисніть Register заповніть анкету. У Webex. XP не підтримується. Сертифікат за кожний окремо, якщо прослухано 90% основного часу. У двох повторах.

А також з трансляцією в ютьюб о 13:15  https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg


Формування інформаційної культури здобувачів освіти

9 березня 2021 року для студентів 1 курсу фізико-математичного факультету з урахуванням карантинних обмежень  проведено заняття з основ інформаційної культури, академічної доброчесності. Студенти отримали змогу на практиці ознайомитися з інформаційними ресурсами бібліотеки, їх пошуковими можливостями.   

 Студентів факультету ознайомлено з визначенням «академічної доброчесності» та її основними принципами, особливостями її дотримання, видами порушень академічної доброчесності та видами відповідальності за її порушення, можливостями перевірки текстів на плагіат в університеті. Було підкреслено важливість правильного оформлення наукових робіт, зокрема джерел використаної інформації, правильність посилань та цитувань у наукових роботах.

Бібліотека дякує координатору з наукової роботи фізико-математичного факультету В. Андрієвській за сприяння в проведенні заняття.


Онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

26 лютого 2021 р. Науковою бібліотекою, Центром інноваційної і проєктної діяльності за участю Проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С. В., завідувачки Відділу аспірантури і докторантури Разуменко І. В.  було організовано онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Під час зустрічі було представлено доповіді:

 1. Використання електронних інформаційних ресурсів Наукової бібліотеки в дослідницькій діяльності здобувачів вищої освіти (директорка Наукової бібліотеки Коробкіна О. Г.)
 2. Робота з БД Scopus та Web of Science: практикум (редакторка Центру інноваційної і проектної діяльності Кривобокова А. І.)

Інформація, яка прозвучала в доповідях була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.


Формування інформаційної культури користувачів бібліотеки

12 лютого 2021 року відбулось заняття з інформаційної культури і академічної доброчесності зі студентами 2 курсу природничого факультету. Студентів ознайомлено з принципами академічної доброчесності, видами плагіату, можливостями перевірки текстів на плагіат в університеті. Подано загальну інформацію про інформаційні ресурси бібліотеки: електронну бібліотеку, електронний архів (репозитарій), пошукові можливості електронного каталогу. Студенти змогли самостійно освоїти види пошуку документів, в тому числі і повнотекстових, в локальній мережі і через Інтернет. Бібліотека дякує заступнику декана І. Ликовій та зав. кафедри інформатики Н. Олефіренко за сприяння в проведенні заняття.


Вебінари Web of Science українською 

Запрошуємо вас взяти участь у вебінарах, які заплановано на лютий 2021 на  платформі Webex. Всі заходи безкоштовні, українською. Необхідна попередня  реєстрація на кожний обраний вебінар окремо. Для зручності слухачів вебінари ідуть  у двох повторах о 10:15 та о 16:15. Оберіть зручний час, перейдіть за відповідним  посиланням, натиснув слово Register заповніть анкету. За умови прослуховування  більше 90 % часу надсилається електронний сертифікат учасника.

Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)


Річний доступ до ScienceDirect та інших ресурсів компанії Elsevier

З 2021 р. В ХНПУ імені Г. С. Сковороди розпочався річний доступ до ресурсів повнотекстової електронної БД книг на платформі ScienceDirect компанії Elsevier. Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України.

Користувачам доступні майже 39 тис наукових видань: електронних книг Elsevier (eBooks), книжкових серій (Book Series), довідкових видань (Handbook), навчальних посібників (Textbooks) тощо.

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв. Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р.

ХНПУ імені Г. С. Сковороди отримав доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus (для цього необхідно виконати відповідні заходи щодо підключення доступу до бази даних ScienceDirect).

Доступ здійснюється в локальній мережі за ІР-адресами університету. за посиланням: https://www.sciencedirect.com

Після реєстрації з будь-якого комп’ютера за ІР-адресами університету науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди можуть здійснювати пошук в базі даних ScienceDirect віддалено.

Вебінари про принципи роботи з базою даних ScienceDirect можна переглянути на сторінці ДНТБ України за посиланням: https://dntb.gov.ua/news/9273


Вебінари українською від Clarivate Analytics

За кілька тижнів запрацює сайт http://clarivate.ua/ де буде розміщуватися інформація про  вебінари українською. 

ФБ сторінка Clarivate Analytics українською отримала нове ім’я Наукова кухня але і  надалі буде інформувати вас про електронні ресурси і їхнє використання.

Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)


Віртуальна екскурсія «Таємниці підземного Харкова»

24 грудня 2020 о 10.00  на базі Наукової бібліотеки університету відбулась віртуальна екскурсія «Таємниці підземного Харкова» (в  режимі on-line зустрічі). Екскурсію по підземному місту провів в.о. президента обласного Фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля» І. М. Денисенко. Ігор Миколайович розвінчав багато міфів, поширених серед харків’ян щодо кількості і висоти підземних ходів у центральній частині міста, розказав про плани створення музейних експозицій у збережених підземеллях Гостиного двору біля Успенського собору. Цікавою і пізнавальною була також історія про підземелля Краснокутського дендропарку, Печерний скит в Ков’ягах загальною довжиною до 40 метрів, Шаровський тунель довжиною 330 метрів.


Онлайн зустріч з гарантами освітніх програм

16 грудня 2020 року Відділом аспірантури і докторантури за сприянням  Наукової бібліотеки та Центру інноваційної діяльності і трансферу технологій  було організовано онлайн зустріч з гарантами освітніх програм, завідувачами  кафедр, науковими керівниками здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня  вищої освіти. 

Під час зустрічі було представлено доповіді: 

 1. Науково-інформаційний супровід навчальної діяльності та наукових  досліджень здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. (Директор наукової бібліотеки Коробкіна О.Г.) 
 2. Публікаційні можливості для здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти та молодих учених у журналах категорії Б та Web of Science/Scopus.  (Редактор центру інноваційної діяльності і трансферу технологій Кривобокова А.І.) 

Інформація доповідей була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей відбулось жваве обговорення заявлених тем. Учасники зустрічі  отримали відповіді на свої запитання.


Онлайн демонстрація в ZOOM нового інтерфейсу Web of Science

Зважаючи що не всі мали технічну можливість підключатися на вебінари, що проходили у Webexвід Clarivate у 2020, 15 грудня у двох повторах о 10:15 та 15:15 буде 45 хвилинна онлайн демонстрація в ZOOM нового інтерфейсу Web of Science.

Безкоштовно.

Тези:

З 2021 року платформа Web of Science матиме новий інтерфейс.
Як користуватися, де знайти кращі роботи за своєю темою, в яких виданнях друкувати власні роботи, з якими установами варто налагоджувати співпрацю.
На які гранти можна розраховувати.
Як здійснити базовий розширений та пошук за автором.
Як подовжити роумінговий доступ.

Бажано попередньо зареєструватися https://forms.gle/j8vJRe49USgNhVD57

Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)


Шановні колеги, 2020 рік виходить на фінішну пряму і щоб трошки відволіктися, застосувати отримані знання пропоную вам і вашим колегам, взяти участь у вікторині “Знатоки RSCI”.

Щотижня з 16 листопада до 25 грудня на сторінці https://clarivate.com/ru/web-of-science/rsci_quiz/ буде опубліковано три питання, відповіді на які ви зможете знайти у RSCI на платформі Web of Science. Щотижня серед учасників що дадуть правильні відповіді на всі три питання неупереджений random випадково обиратиме призера тижня, який отримає поштою книгу «Руководство по наукомерии» та корисні сувеніри на згадку. Учасники, які дадуть вірні відповіді на всі запитання протягом шести тижнів вікторини автоматично беруть участь у розіграші супер призу. Деталі за посиланням у відеоінструкції https://youtu.be/LwNWf6ONgVU а анкета чекає вас https://forms.gle/xVBy9tg5Sg3iuf3i9 Також анонсуємо і чекаємо вас і ваших колег на нових, останніх цього року вебінарах українською. Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з комп'ютерів з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Передбачено сертифікат учасника за кожну тему окремо, тим хто прослухає більше 90% вебінару.

Вебінари Web of Science українською(натиснить для ознайомлення)


Запрошуємо на два загальноукраїнських вебінари, початок у традиційний час 16:15. Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з техніки з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Також запрошуємо долучитися до нового формату навчання 45 хвилинні вебінари з висвітленням тем і відповідями на запитання, що найчастіше звучали протягом 2020 року.

Також звертаю Вашу увагу на два вебінари для медичних та фармацевтичних спеціалізацій, що відбудуться 3 та 10 листопада з запрошеним лектором Сонєю Андреєвою – фахівець по рішенням у галузях наук про життя Clarivate (Barcelona, Spain). Традиційно дякую за поширення інформації і чекаю на вебінарах.

Вебінари Web of Science українською(натиснить для ознайомлення)


На сайті ДНТБ України https://dntb.gov.ua/   в розділі «Послуги», в підрозділі «Депонування» розміщена

«Інструкція про депонування результатів інтелектуальної діяльності науково-технічного змісту у Державній науково-технічній бібліотеці України».


У жовтні та листопаді для українських науковців проведуть безкоштовні вебінари з використання Scopus, ScienceDirect, Mendeley

Упродовж жовтня-листопада 2020 року для українських вчених буде проведено чергову серію безкоштовних вебінарів, присвячених роботі з базами даних Scopus, ScienceDirect, Mendeley та іншими електронними ресурсами. 

Вебінари організовує компанія Elsevier. Всі вебінари відбуватимуться українською мовою, їх проведе офіційний тренер компанії, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

Для участі у вебінарах учасникам необхідно заздалегідь зареєструватися за відповідним посиланням на платформі BrightTALK.

За інформацією організаторів після проходження кожного з вебінарів зареєстровані учасники зможуть завантажити відповідні сертифікати. 

Програма вебінарів від Elsevier: 

20 жовтня 11:00-11:45

Тема: Перші кроки у Scopus.

Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу зі Scopus. Дізнайтеся детальніше про налаштування свого облікового запису відповідно до власних уподобань, а також про варіанти віддаленого доступу, щоб забезпечити собі комфортну роботу з будь-якої точки світу.

Реєстраційна форма за посиланням.

23 жовтня 11:00-12:00

Тема: Починаємо з пошуку літератури у Scopus.

Опис: Пошук літератури має вирішальне значення на всіх етапах дослідження – від планування до написання. Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб отримати важливі знання та поради для ефективного пошуку літератури у Scopus.

Реєстраційна форма за посиланням.

27 жовтня 11:00-11:45

Тема: Ваші колеги та Ви у Scopus.

Опис: Чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, як інші бачать результати Ваших досліджень? Scopus використовується багатьма організаціями, які займаються дослідженнями та фінансуванням досліджень, для оцінки заявок на гранти, тому у першу чергу, слід переконатись, що дані, вказані у Вашому профілі, є актуальними та повними. Беріть участь у вебінарі, щоб дізнатись, як створюються та редагуються профілі авторів у Scopus, і як Ви можете у разі потреби подавати запити для їх корегування.  

Реєстраційна форма за посиланням.

30 жовтня 11:00-12:00

Тема: Журнали: доброго не буває забагато.

Опис: Обрати журнал для читання чи публікації іноді буває складно. Приєднуйтесь до участі у вебінарі, аби дізнатися, як перевіряти та порівнювати журнали, використовуючи бібліометричні параметри та відповідні інструменти в Scopus для прийняття цілком обґрунтованого рішення щодо вибору журналу.

Реєстраційна форма за посиланням.

3 листопада 11:00-11:45

Тема: Перші кроки у ScienceDirect.

Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про налаштування свого облікового запису для роботи з ресурсами бази даних.

Реєстраційна форма за посиланням.

6 листопада 11:00-11:45

Тема: Читання – це навчання.

Опис: Під час цього вебінару Ви дізнаєтеся, як можете отримати доступ до необхідного та цікавого вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це доступно.

Реєстраційна форма за посиланням.

10 листопада 11:00-11:45

Тема: «Цікавій Варварі на базарі носа відірвали».

Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатись про цікаві та дивовижні дослідження авторів, які кидають виклик відомому прислів’ю про допитливість, у ScienceDirect. Дізнайтеся про згортання соєвого молока в каві, лікування шампанським морської хвороби та багато іншого.

Реєстраційна форма за посиланням.

13 листопада 11:00-11:45

Тема: Не все те золото, що блищить.

Опис: Приєднуйтесь до участі у вебінарі, щоб дізнатися, як не стати жертвою хижацьких видань, конференцій та інших неетичних практик у науковій комунікації.

Реєстраційна форма за посиланням.

17 листопада 11:00-11:45

Тема: Сяйте яскраво, наче діаманти.

Опис: Дізнайтеся про найкращі практики та інструменти для покращення видимості результатів Ваших досліджень. Під час цього вебінару ми познайомимо Вас із соціальними мережами для дослідників та відповідальними політиками поширення, а також поділимося з Вами порадами щодо того, як забезпечити належну увагу до Вашого дослідження.

Реєстраційна форма за посиланням.

Нагадуємо, що триває опитування щодо використання українськими вченими та інноваторами електронних баз даних. Заповнити анкету можна до 23 жовтня 2020 року.


До уваги науковців університету!

                          Пропонуємо долучитися до вебінарів Clarivate Analytics 

12, 13, 15, 16 жовтня 2020 

Заплановано 11 вебінарів українською в тому числі трансляції о 7:15 ранку. Буде висвітлено основи наукометрії і її коректного застосування, можливості референс-менеджера EndNote для швидкого і точного оформлення публікацій, створення, наповнення та використання основних авторських профілів та як і чим можуть допомогти Web of Science та InCites   при подачі грантової заявки. Щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Реєстрацію відкрито, після переходу за обраним посиланням необхідно заповнити форму, що знаходиться під словом Register. Вебінар проходитиме на платформі WEBEX. Технічні обмеження стандартні: операційна система має бути вище ХР та встановлено останню версію браузера. Протягом тижня по закінченню серії, тим, хто прослухав не менше 90 % часу обраного вебінару, на вказану при реєстрацію електронну пошту буде надіслано сертифікат учасника.

Програма вебінарів:

 12 жовтня

Тема: Вступ до наукометрії

Тези: Історичний екскурс. Предмет, мета, задачі наукометрії. Дані, що використовуються для аналізу, їхні джерела, вимоги до якості. Основні показники переваги та недоліки: імпакт-фактор і його варіації, h-індекс, CNCI. Вплив відкритого доступу на розвиток науки. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Застосування наукометрії для побудови стратегії розвитку наукової діяльності вченого, установи, країни. Об’єктивна оцінка публікаційної діяльності установи. Профілі установи та автора:  функції та можливості. Відповіді на запитання

 Реєстрація:

7:15-8:15  https://bit.ly/3j2P3ew
16:15-17:15 https://bit.ly/3i82Peq

 13 жовтня

Тема: Референс-менеджер EndNote: швидке оформлення публікацій без помилок

Тези: Можливості і функції EndNote. Початок роботи. Створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. Структура статті. Формати пристатейної літератури. Оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote. Створення звітів. Відповіді на запитання.

Реєстрація:

7:15-8:15  https://bit.ly/340LI9f

11:15-12:15 https://bit.ly/3j1Iclr

16:15-17:15  https://bit.ly/2FTpWMX

15 жовтня

Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки

Тези: Інформація про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз

літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Детальний аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Також буде розглянуто процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.

Реєстрація:

7:15-8:15 https://bit.ly/3411D7D
11:15-12:15 https://bit.ly/3kQnZiT
16:15-17:15 https://bit.ly/332566G  

16 жовтня

Тема: Профілі автора: створення, корегування, можливості

Тези: Презентація здобутків науковця. Чому і які складнощі можуть виникнути при пошуку робіт певного автора? Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection.  Які показники окрім індексу Гірша доступні. Як можна вплинути на цитованість роботи? Розповсюдження публікацій, чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:

7:15-8:15 https://bit.ly/3jkbBHT

12:15-13:15 https://bit.ly/2Hwr4X3   
16:15-17:15 https://bit.ly/2Gaa08E


Увага! Результати конкурсу есе «Моя академічна доброчесність"

На базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди серед здобувачів освітньо-наукового рівня вищої освіти було проведено конкурс есе «Моя академічна доброчесність». Серед учасників обрано 5 переможців:
1. Ільєнкова Вікторія Віталіївна, аспірантка третього року навчання кафедри українознавства і лінгводидактики, спеціальності "035 – Філологія" (науковий керівник Маленко Олена Олегівна, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики);
2. Кохан Діана Миколаївна, аспірантка третього року навчання кафедри педагогіки, спеціальності "011 – Освітні, педагогічні науки" (науковий керівник Рогова Тетяна Володимирівна, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри педагогіки);
3. Кочергіна Анастасія Віталіївна, аспірантка третього року навчання кафедри зоології, спеціальності "091 – Біологія" (науковий керівник Маркіна Тетяна Юріївна, докторка біологічних наук, професорка, професорка кафедри зоології);
4. Носова Вікторія Володимирівна, аспірантка першого року навчання кафедри педагогіки, спеціальності "011 – Освітні, педагогічні науки" (науковий керівник Олефіренко Надія Василівна, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри інформатики);
5. Удовіченко Лілія Геннадіївна, аспірантка першого року навчання кафедри української мови, спеціальності "035 – Філологія" (науковий керівник Осіпова Тетяна Федорівна, кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри української мови).

Щиро вітаємо переможців! Сподіваємося, цей захід стане однією зі сходинок на шляху формування корпоративної етики наукової спільноти університету!


Шановні користувачі бібліотеки!

На період карантину бібліотека пропонує послуги, якими ви можете скористатися дистанційно:

 • доступ до електронних ресурсів бібліотеки:

  •    Електронного каталогу

                     http://hnpu.edu.ua/uk/division/naukova-biblioteka-hnpu-imeni-gsskovorody

                     http://193.105.7.202:852/

 • Електронного архіву (репозитарію) університету

                     http://dspace.hnpu.edu.ua/ 

 • консультації щодо отримання індексів УДК та авторського знаку для наукових публікацій. Запити для виконання надсилайте за адресою: raisalamark@gmail.com 
 • пошук та підбір інформаційних ресурсів за темами. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com 
 • редакція списків використаних інформаційних джерел за вітчизняними та міжнародними стандартами (платна послуга). Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com 
 • складання довідок щодо книгозабезпеченості навчальних дисциплін. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com
 • перевірка наявності у фондах бібліотеки літератури, рекомендованої до вивчення в робочих програмах. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com

До уваги науковців університету! 

У зв'язку з продовженням дії карантину на території України до 22.05.2020 р. Державна науково-технічна бібліотека (ДНТБ) України радить скористатися можливістю та налаштувати віддалений доступ до баз наукових цитувань Scopus та Web of Science.  

На сайті ДНТБ України розміщена інформація про налаштування віддаленого доступу до баз. 

Для детального ознайомлення, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://dntb.gov.ua/news/віддалений-доступ-до-наукометричних


До уваги науковців університету! 


До уваги користувачів бібліотеки!

Шановні студенти, викладачі, аспіранти та магістранти!

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 року № 1/9-154 та наказу по університету від 12 березня 2020 року № 48-од в ХНПУ імені Г. С. Сковороди оголошено карантин на три тижні: з 12 березня до 3 квітня 2020 року. 

До ваших послуг:

До уваги науковців університету !

Лише 18 грудня за 1,5 години без перерви, концентровано про всі ресурси Web of Science Group з 16:00 до 17:30.

Зверніть увагу на нову серію з чотирьох вебінарів російською, що буде лише у грудні. У двох повторах за київським часом о 8 до о 11 ранку.

 https://clarivate.ru/webinars (на сайті вказано час за GMT+3).

Процедура стандартна. Зареєструватися. За 10 хв до початку вебінару перейти  за посиланням, що прийде на електронну пошту. Налаштовути звук. Операційна система має бути вище ХР, встановлено останні версії браузерів, увімкнено колонки (можна використовувати смартфони).

 

18 грудня 16:00-17:30 (українською)

Назва: Експрес курс з ресурсів Web of Science group

Тези: Платформа Web of Science: бази, можливості, обмеження. Web of Science Core Collection: склад, поля та типи пошуків (базовий, розширений в пристатейній літературі), аналіз та результатів, імпакт фактор, індекс Гірша, цитування, схожі записи. Визначення кращих робіт, лідерів галузі, потенційних партнерів, журналів для публікації. EndNote. Створення колекції документів, оформлення статті за форматом видання, створення звітів для групи науковців.
Publons|ResearcherID та Orcid створення, наповнення, можливості та використання авторських профілів
Journal Citation Reports – колекція видань з імпакт фактором. Можливості для авторів та журналів, пошук та збереження інформації
Master Journals List – безкоштовний відкритий перелік видань Web of Science. Перевірка індексації видання

Реєстрація http://bit.ly/2Lb8Rxc

 

Серія: Ресурси Web of Science group для ефективної наукової діяльності

Тема: Наукометрія для початківців
Тези: Історія виникнення. Цілі і завдання. Дані для аналізу і їх обмеження. Основні показники. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Можливості для країни, організації і вченого. Платформа Web of Science: огляд можливостей. Фейки і міфи про наукометрію. Відповіді на питання слухачів

Реєстрація: 16 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2LdgqDQ
18 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/33JTSRz

 

Тема: Можливості платформи Web of Science для ефективної наукової діяльності
Тези: Пошук і аналіз наукової літератури. Виявлення значущих робіт, вчених, організацій, журналів, аналіз грантової підтримки. Оцінка теми дослідження, пошук партнерів, збереження результатів. Робота в основній колекції і спеціалізованих базах. Базовий, розширений і пошук в пристатейний літературі. Відповіді на питання слухачів.

Реєстрація: 17 грудня 8:00
http://bit.ly/34H7det (за київським часом)
19 грудня 11:00

http://bit.ly/2OHXdMJ (за київським часом)

 

Тема: Публікаційна стратегія вченого

Тези: Критерії якості наукових видань. Бізнес-моделі видання. Де і як знайти безкоштовний журнал. Публікаційний процес. Вибір видання. Структура статті. Оформлення рукопису за форматом журналу. Рецензування. Чому відхиляють статті. Що неприпустимо в науковій комунікації. Поширення публікації. Journal Citation Reports, EndNote, Master Journal List. Відповіді на питання слухачів

Реєстрація: 18 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/33GGEVk
16 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2DyRGkT

 

Тема: Презентація досягнень автора і організації

Тези: Авторські профілі вченого Publons | ResearcherID, ORCID, Researchgate і організації (Organization-enhanced profile): можливості, функції, обмеження, створення і корегування. Чи можна вплинути на цитованість робіт. Звіти про публікаційній діяльності для групи вчених / організації за необхідний проміжок часу в EndNote. Відповіді на питання слухачів

Реєстрація: 19 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2DCDwiU
17 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2stIWdA

 

Також серія з академічного письма з 20,23,24 грудня, розклад за посиланням https://clarivate.ru/webinars


  

Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) спільно з Лейденським університетом (Нідерланди) провели перший в Україні дослідницький проект «Громадянське суспільство проти корупції в Україні», головною метою якого було з’ясувати, які фактори пояснюють успіхи та  виклики антикорупційної діяльності громадянського суспільства в Україні. У результаті втілення проекту в життя було представлено аналітичні звіти по дослідженню.

Детальніше:


Що таке академічна доброчесність?

В основі академічної доброчесності лежить чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність.

Академічна доброчесність покликана боротися із

 • плагіатом як актом шахрайства в студентських роботах, дисертаціях, наукових статтях та монографіях;
 • фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень;
 • обманом, списуванням, хабарництвом.

Інститут міжнародних відносин є партнером Проекту сприяння Академічній доброчесності в Україні (SAIUP), який ініційований та реалізується Американськими радами з міжнародної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства США в Україні. Учасниками проекту є десять провідних вузів країни.

Читати детальніше ... http://www.iir.edu.ua/education/academic_integrity/

«Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»

Читати за лінком: https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotek

Корисні посилання:

Рекомендацій ЗВО щодо розвитку систем забезпечення академічної доброчесності

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні

Основи академічного письма


 

11 жовтня 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».

Доповідач Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів  Clarivate Analytics ознайомила науковців університету з можливостями ресурсів Web of Science для авторів. Основні питання, що розглядалися під час семінару – як перевірити чи індексується видання  Web of Science; як здійснити підбір видання для публікації; як опублікуватися в журналі проіндексованому у Web of Science; що таке індекс Гірша?

Під час проведення семінару також були розглянуті основні бізнес-моделі журналів (традиційна модель, відкритий доступ, гібридна та хижацька). Лектор також звернула увагу присутніх на критерії, за якими рецензенти оцінюють статті. Серед них – новизна, актуальність, використання сучасних методів, логічність викладення, статистична обробка, мова, оформлення, література тощо.

Презентація «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».


З 1 вересня 2013 р. діє проект «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова». Цей проект забезпечує систему взаємообслуговування читачів у бібліотеках закладів вищої освіти Харківського регіону.

Метою проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців закладів вищої освіти Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі.

«Єдина картка читача» дає право власнику безкоштовно користуватися фондами, електронними ресурсами, послугами, які надаються на території 27 бібліотек-учасниць проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» (див. список бібліотек-учасниць).

Для зручності читачів створено віртуальну мапу розташування бібліотек ВЗО м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача».

Мандруй з "Єдиною карткою читача" за допомогою віртуальної мапи учасників проекту!

Інформацію щодо отримання Єдиної картки читача можна отримати на абонементі № 1 (к. 205-Б) у навчальному корпусі по вул. Валентинівській, 2 (тел. 68-11-72).


26 лютого 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки».

Доповідач: Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів Clarivate Analytics.

На семінарі обговорювалися наступні питання:

 • оцінка наукової діяльності науковця та установи;
 • основи публікаційного процесу;
 • підбір видання, правила оформлення публікації, робота з рецензією, функції авторських профілів;
 • хижацькі видання.

Презентація «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки»

 


19 травня 2018 року відзначаємо День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

У Харкові з квітня 2009 року у ХНЕУ імені С. Кузнеця діє 

Інформаційний центр Європейського Союзу.

Метою Центру є поширення інформації про ЄС та його політику серед широкого кола зацікавлених осіб. Інформаційний фонд Центру регулярно поповнюється публікаціями та матеріалами офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичними виданнями, журналами ЄС та іншими матеріалами, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС. Читати детальніше: http://www.hneu.edu.ua/Information_Centre_EU

 


13 лютого відбувся методичний семінар:

Можливості платформи Web of Science для науковця (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherID).

На семінарі було розглянуто роботу з інформаційною платформою Web of Science, її основною колекцію найвпливовіших видань Web of Science Core Collection з фокусом на педагогічні науки, аналітичним інструментом Journal Citation Report , програму для роботи з бібліографією EndNote Online та ідентифікаторами науковця ResearcherID та Orcid.

ДоповідачІрина Тихонкова, к.б.н., фахівець з наукометричних ресурсів Clarivate Analytics

Місце проведення: вул. Алчевських, 29, аудиторія 216 (зала засідань)

Презентація "Можливості платформи Web of Science для науковця"

 До уваги користувачів!

Наукова бібліотека ХНПУ імені Г. С. Сковороди пропонує щоквартальний електронний бюлетень «Невичерпний скарб», який започатковано з грудня 2016 року.

Детальніше за лінком


Бібліографічні покажчики, складені довідково-бібліографічним відділом наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди у 2017 році.


“Наукова бібліотека ХНПУ ім. Г. С. Сковороди” у FacebookЕлектронний каталог наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди


 

Електронний архів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

 

http://dspace.hnpu.edu.ua


 

Структура Наукової бібліотеки імені Г.С.Сковороди Контактна інформація

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.