Конкурси, проєкти, гранти

Представництво ЄС в Україні оголошує набір до Єврошколи-2021

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір студентів та випускників закладів вищої освіти на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи), які відбудуться у березні-червні 2021 року.

Проєкт створено для тих, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також для тих, хто має власні ідеї і шукає можливості втілити їх разом із однодумцями. Під час навчання у Єврошколі молодь отримає можливість зустрітися з провідними спікерами: дипломатами й експертами з ЄС та України. Формат навчальних модулів передбачає лекції, дискусії, живе спілкування, що дозволить учасникам значно покращити свої знання щодо Європейського Союзу та його співпраці з Україною.

У 2021 році заплановано 12 навчальних онлайн-модулів EU Study Days. Також учасники Єврошколи представлять власні мініпроєкти, спрямовані на просування інтересів громади, ідей європейської інтеграції, комунікацію, запобігання дезінформації тощо. Ці мініпроєкти реалізовуватимуться спільно з представниками Мереж ЄС (євроклубами, інформаційними центрами ЄС, експертами Team Europe Ukraine, випускниками EU Study Days, Erasmus+, College of Europe).

Учасниками Єврошколи-2021 можуть стати студенти та випускники українських ЗВО з усіх регіонів України передусім з таких спеціальностей: міжнародні відносини, міжнародне та європейське право, європейські студії, міжнародна економіка та торгівля, фінанси, бізнес, політологія, право, філософія, історія, соціологія, культурологія, журналістика. Крім того, взяти участь можуть студенти і випускники інших економічних або технічних спеціальностей, які цікавляться європейською інтеграцією.

Знання англійської мови є обов'язковим.

Для участі у відборі потрібно до 23:00 1 березня 2021 р. заповнити заявку за посиланням http://bit.ly/EUStudyDays2021(link is external).

Відбір відбуватиметься в два етапи:

 • Етап перший - відбір за анкетами до 5 березня;
 • Етап другий – онлайн-тест з метою перевірки знань на європейську тематику, а також (у разі необхідності) онлайн-співбесіда з метою перевірки рівня володіння англійською

Переможці відбору будуть повідомлені особисто електронною поштою не пізніше 10 березня 2021.

Цього року передбачені такі навчальні модулі:

 1. Взаємовідносини Україна-ЄС.
 2. Основні компоненти європейської інтеграції України: імплементація Угоди про асоціацію, допомога ЄС, можливості програм ЄС.
 3. Запобігання дезінформації/боротьба з фейками.
 4. Цифровізація: політика ЄС, кібербезпека, цифрові права.
 5. Європейські цінності та ідентичність.
 6. Зелений курс та екологічна трансформація.
 7. Регіональний розвиток, реформа місцевого самоврядування та децентралізація.
 8. Східне партнерство.
 9. Відповідь ЄС на конфлікти.
 10. Міграція та управління кордонами.
 11. Побудова кар’єри в ЄС: навички та можливості.
 12. Інформаційна та комунікаційна політики.

Довідка: EU Study Days in Ukraine - освітній проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, започаткований у 2013 році. Мережа випускників налічує вже понад 1400 осіб. Проєкт має на меті розвиток мережі випускників, які цікавляться питаннями європейської інтеграції й спільно реалізовують власні ініціативи у різних сферах діяльності. EU Study Days допомагає знаходити однодумців, які бачать розвиток України як європейської держави.

Детальна інформація щодо участі у проєкті: eustudydays@gmail.com


Триває прийом заявок на стипендіальну програму ім. Лейна Кіркланда на 2021–2022 навчальний рік

Польсько-американським фондом свободи та фондом «Лідери змін» оголошено відкритий конкурс на отримання стипендії імені Лейна Кіркланда на 2021–2022 навчальний рік.

Де?    Польща.
Тривалість: повний навчальний рік.
Стипендія:  16200 злотих (виплачуватиметься частинами протягом 9 місяців).

Сфери досліджень:

 • економіка і менеджмент,
 • адміністрація/менеджмент,
 • державне управління,
 • право,
 • суспільні науки,
 • політологія і міжнародні відносини,
 • охорона навколишнього середовища і клімату,
 • сфера безпеки та кібербезпеки,
 • кризовий менеджмент,
 • політика розвитку та гуманітарна допомога.

Програма забезпечує:

 • безкоштовний доступ до університетських занять;
 • допомогу наукового керівника;
 • безкоштовне проживання в Польщі;
 • страховий медичний поліс KL OC у приватній установі;
 • покриття витрат на проїзд;
 • відшкодування візових витрат;
 • можливість покупки навчальних матеріалів та посібників;
 • участь в орієнтаційно-вступній програмі та інтеграційно-тренінгових з’їздах стипендіатів;
 • курси польської мови.

Вимоги до учасника програми:

 1. наявність громадянства та постійне проживання в Україні;
 2. вища освіта;
 3. вік до 40 років;
 4. досвід професійної діяльності (мінімум 2 роки);
 5. принаймні 2 роки перерви після останнього закордонного стажування, яке тривало понад 6 місяців.

Для кандидатів з України навчання відбуватиметься польською мовою.

Реченець: 01 березня 2021.

Заповнення аплікаційної форми: https://kirkland.edu.pl/rekrutacja/

Детальніше: https://monitor-press.com/ua/responsive/8990-27228.html


Другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біології у 2020/2021 навчальному році

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №1457 від 24 листопада 2020 р. «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021навчальному році» Харківському національному педагогічному університету імені Г.С. Сковороди доручено проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біологія».


Конкурс проєктів молодих учених


Відбір до участі в програмі Erasmus+/STA Партнерські країни
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Aплікація KA 107 (видання 2018)
 1. У відборі мають право брати участь  науково-педагогічні працівники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
 2. Місце реалізації мобільності науково-педагогічних працівників: Інститут педагогіки, факультет суспільних наук Гданського університету в рамках договору Erasmus+ і двостороннього договору.
 3. Термін поїздки: травень 2020 р.
 4. Час тривання поїздки: 5 робочих днів + 2 дні на дорогу (згідно з умовами договору між Національною агенцією програми Erasmus+ і Гданським університетом).
 5. Обсяги дофінансування поїздки: окреслено в умовах договору між Національною агенцією програми Erasmus+ і Гданським університетом.

Термін та умови відбору

 1. До складу кваліфікаційної комісії входять:

- доктор педагогічних наук, професор Бойчук Юрій Дмитрович, проректор з наукової роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

- кандидат філологічних наук, професор Разуменко Ірина Василівна, завідувач відділу аспірантури та докторантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди;

- кандидат філологічних наук, професор Тищенко Тетяна Іванівна, учений секретар ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

 1. Термін подання заявок науково-педагогічними працівниками, які зацікавлені відвідати   Інститут педагогіки, факультет суспільних наук Гданського університету: з 15 лютого до 27 лютого 2020 р.
 2. Місце подання документації (відповідно до окреслених нижче критеріїв): ауд. 118, координатор Карпенко Надія Олександрівна.
 3. Термін оголошення результатів роботи кваліфікаційної комісії: 03 березня 2020 р.

Список учасників програми Erasmus+/STA Партнерські країн  складається з переліку осіб, які за результатами кваліфікаційної комісії ввійшли до головного і резервного списків.

 1. За результатами роботи кваліфікаційної комісії складається протокол, який має відповідати вимогам, що діють у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди (відповідно до  положення про академічну мобільність)ю

Вимоги, яким мають відповідати кандидати

 1. Наукові доробки, які підтверджуються публікаціями (у т.ч. – польською та англійською мовами) i науковими дослідженнями (у т.ч. – у рамках міжнародних дослідницьких проєктів) у сфері педагогіки та історії шкільництва в межах напрямів, що пов’язані з дитинством, дошкільною, молодшою і середньою освітою, системами шкільництва і підготовки викладачів.
 2. Представлення загальної концепції навчальних занять для студентів Інституту педагогіки, факультету суспільних наук Гданського університету (8 год.), яка враховує специфіку навчального процесу приймаючої сторони.
 3. Наявність  наукового ступеня кандидата наук.
 4. Володіння англійською чи польською мовами на рівні, достатньому для проведення занять зі студентами.
 5. Задокументована участь у співпраці з вишами Республіки Польща й українсько-польських наукових проектах, реалізація спільних дій у рамках програми Erasmus+.  
 6. Участь у процесі популяризації в академічному середовищі міжнародної наукової співпраці між партнерськими університетами.

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.